Wizyta w Urzędzie Wojewody Mazowieckiego

W dniu 28.03.2012 uczniowie interesujący się WOS – em ( 9 osób) byli na wycieczce w Warszawie w Urzędzie Wojewody Mazowieckiego. Zostali oprowadzeni po urzędzie przez Pana Andrzeja Rybus-Tołłoczko , zapoznani z pracą i zadaniami wojewody.
Uczniowie zwiedzili centrum zarządzania kryzysowego wysłuchali dyrektora biura, który opowiadał o zadaniach centrum. Mieli też okazję obejrzeć salę im. Stefana Starzyńskiego gdzie odbywają się najważniejsze uroczystości w urzędzie wojewody oraz taras widokowy przeznaczony dla urzędników w celach rekreacyjnych.
Na koniec wizyty przyjął naszych uczniów i nauczycieli K. Rytla i B. Malinowskiego sam Wojewoda Pan Jacek Kozłowski. Pan Wojewoda opowiedział o tym, jak na co dzień wygląda jego pełna licznych obowiązków praca, wspomniał odwiedziny w naszym liceum. Wizyta bardzo młodzieży się podobała, wielu chciałoby w przyszłości pracować w takim urzędzie.