Uczennica naszego Liceum – K a r o l i n a S k ó r a laureatką

Grupa uczniów naszego Liceum wzięła udział w IV edycji polsko-amerykańskiego konkursu głośnego czytania LIBROS LEGE – Read Aloud Contest. Laureatką konkursu została uczennica naszego Liceum – K a r o l i n a  S k ó r a. Nagrodą w konkursie jest wycieczka do USA. GRATULUJEMY!!!

Co to za konkurs?
Konkurs odbywa się w Polsce od 2008 roku pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce i Pani Prezydent m. st. Warszawy. Misją konkursu jest rozwój czytelnictwa oraz propagowanie kultury polskiej w USA i amerykańskiej w Polsce. W konkursie biorą udział biblioteki publiczne z Warszawy i województwa mazowieckiego oraz biblioteki publiczne metropolii chicagowskiej. Celem polskiej edycji konkursu jest pogłębianie znajomości języka angielskiego oraz rozbudzanie zainteresowania literaturą amerykańską i anglojęzyczną.

Przebieg konkursu
W tym roku do konkursu stanęło ok. 400 czytelników z Polski. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przeczytać dwie lektury z literatury amerykańskiej i zaprezentować się w pięknym czytaniu wybranych oraz wylosowanych fragmentów. Następnie brali udział w dyskusji na temat przeczytanych książek i ich autorów. I etap konkursu odbywał się w lokalnych bibliotekach publicznych. Uczniowie naszego Liceum: Natalia Sadowska, Karolina Skóra i Łukasz Bubła, przystąpili do konkursu w Bibliotece Publicznej w Podkowie Leśnej. W wyniku eliminacji wstępnych, które odbyły się 5 maja 2011., wyłonionych zostało troje półfinalistów, a wśród nich uczennica naszego Liceum – Karolina Skóra. II etap konkursu, czyli przesłuchania finałowe, odbyły się 21 maja 2011. w Bibliotece Publicznej m. st. Warszawy przy ul. Koszykowej w Warszawie. Ku naszej ogromnej radości reprezentująca naszą Szkołę Karolina Skóra znalazła się w gronie 5 zwycięzców konkursu LIBROS LEGE!

Nagrody dla laureatów
Nagrodą dla zwycięzców konkursu jest 9-dniowy wyjazd do USA połączony z przedstawieniem własnej interpretacji tekstu amerykańskim czytelnikom w bibliotekach publicznych chicagowskiej metropolii. Jest to także okazja do zwiedzenia historycznego miasta Chicago i Cook Country oraz poznania ludzi, którzy pasjonują się literaturą. Uroczystość wręczania nagród odbędzie się 10 czerwca 2011 roku w sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
CAROLINE! KEEP IT UP!