SPOTKANIE Z MARTĄ GUZOWSKĄ

Spotkanie z Martą Guzowską – pisarką, archeolożką, obywatelką Europy, a po trosze i świata, absolwentką brwinowskiego Liceum – zapada w pamięć. Wartka rozmowa o pisarstwie, (nie-) możliwości pogodzenia wielu ról życiowych, pasjach. O powrotach do Brwinowa – także w książkach, o inspiracjach i motywacjach. Dla tej swobodnej wymiany myśli warto było pojawić się 18 września 2019r. na spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Brwinowie.
Jest szansa, że niebawem Marta Guzowska będzie gościem w naszym Liceum – taką obietnicę uzyskała dyr. LO – Katarzyna Baczyńska. Czekamy z niecierpliwością.
Marta Guzowska* autorka kryminałów, książek dla dzieci i serialu audio „Godzina duchów”, wzięła udział także w programie non fiction „Opowiem ci o zbrodni”, współprowadzi portal „Zbrodnicze siostrzyczki”. Laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru w 2013 za debiut literacki – Ofiarę Polikseny, wyróżniona też nominacją do tej nagrody za „Głowę Niobe” i „Chciwość”. Laureatka Nagrody Złotego Pocisku za „Regułę nr 1” (Marginesy 2017). Pozostałe jej książki także spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem: „Głowa Niobe” (2013), „Wszyscy ludzie przez cały czas” (2015), „Czarne światło” (2016), „Chciwość” (2016) i „Ślepy archeolog” (Marginesy 2018). Najnowsza powieść „Raj”. ( *inf. ze strony Biblioteki Publicznej w Brwinowie)
Fot. – p. Zuzanna Sikorska (Biblioteka w Brwinowie) – dziękujemy za udostępnienie