Paczka Lwów i Wilno 2019

Akcja dobroczynna Paczka Lwów i Wilno 2019 już zakończona!

W tym roku już 12 raz zbieraliśmy wśród uczniów i nauczycieli produkty żywnościowe dla Polaków mieszkających we Lwowie, w Wilnie i okolicznych miejscowościach z okazji świąt Bożego Narodzenia, społeczność naszej szkoły zebrała w sumie 59 paczek.

W dniach 9 -13 grudnia 2019 r.  aula liceum zamieniła się w magazyn  paczek żywnościowych  przekazywanych przez szkoły z Warszawy, Nowej Wsi, Magdalenki, Brwinowa, Żyrardowa, Wołomina, Płocka. W sumie zebraliśmy 1180 paczek. Całą akcją kierował,  pan płk Waldemar Kruszyński Przyjaciel naszej szkoły i Honorowy Obywatel Brwinowa. Paczki zostały zabrane na Ukrainę przez pracowników straży granicznej w piątek 13 grudnia 2019. Natomiast na Litwę razem z ekipą harcerzy i naszych przedstawicieli paczki pojechały samochodem wojskowej służby obrony terytorialnej. Z relacji osób, które paczki zawiozły trafiły one w miejsca gdzie mieszkają Polacy bardzo ubodzy, ich radość i podziękowania były bardzo serdeczne. W przyszłym roku postaramy się dostarczyć więcej paczek w rejon północnej Litwy.

Wielkie podziękowania składamy uczniom liceum i uczniom szkoły podstawowej za pomoc w przenoszeniu na aulę paczek, przywożonych przez różnych darczyńców przez cały tydzień.  W piątek większość uczniów liceum pomogła  w załadunku obydwu samochodów ciężarowych.

Mamy nadzieję, że dzięki naszej solidarności w wielu polskich rodzinach mieszkających

za granicą, Święta Bożego Narodzenia 2019 r. będą bogatsze i weselsze.

 

                                            Dziękujemy płk Waldemar Kruszyński i Dyrekcja ZSO w Brwinowie.