Kolejny sukces naszych licealistów – Bruksela wita!!!

Uczniowie gimnazjum i liceum Zespołu Szkół Ogólnokształcących w tym roku szkolnym wzięli udział w konkursie „Generał Stanisław Sosabowski – żołnierz uparty” organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy i Gimnazjum Nr 11 im. I. J. Paderewskiego w Warszawie pod patronatem Burmistrza dzielnicy Mokotów i Muzeum Niepodległości. Konkurs  rozgrywany był w dwóch etapach. I cz. prezentacja, film lub prace plastyczne o generale, II cz. test z wiedzy historycznej o generale Sosabowskim i jego udziale w II wojnie światowej.

W dniu 16.04.2013 w Gimnazjum Nr 11 w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom i uczestnikom konkursu. W uroczystości wzięli udział: p. Ligia Krajewska poseł do sejmu RP, p. Lidia Lewicka honorowy członek TPW, p. Marzena Grochowska wiceprezes TPW, płk. Jan Gryzerkiewicz prezes Związku Polskich Spadochroniarzy Mazowsze, płk. Witold Lisowski, p. Monika Kalata dyrektor Gimnazjum Nr. 11 w Warszawie, opiekunowie młodzieży i zaproszeni goście.

W konkursie uczestniczyli uczniowie naszego zespołu: Sitek Alicja, Milcarek Maria, Konieczna Aleksandra, Monika Grochal z gimnazjum, Milcarek Teresa ze szkoły podstawowej, uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Uczniowie liceum: Angelika Zimmermann, Aleksandra Sakowska i Tomasz Targaszewski z kl. II b otrzymali nagrodę główną, wyjazd do  Brukseli na tygodniową wycieczkę i zwiedzanie Europarlamentu, Komisji Europejskiej, zabytków Brukseli i Berlina. Wyjazd odbędzie się w trzecim tygodniu września 2013 roku, sponsorami wyjazdu są pani Ligia Krajewska poseł do sejmu RP i pan Paweł Zalewski europoseł w parlamencie UE.

Gratulujemy młodzieży wspaniałej nagrody i życzymy wielu wrażeń na wycieczce do Brukseli.

Dyrekcja ZSO.