Sukces uczniów Liceum w konkursie historycznym

Powiatowy konkurs historyczny z cyklu „Odkrywamy naszą historię” II edycja pod hasłem „Polskie Państwo Podziemne – Polacy z bohaterstwa znani”. Konkurs objął patronatem Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski, Muzeum Dulag 121 i Instytut Pamięci Narodowej.
Celem konkursu jest upamiętnianie działalności Przywódców Polskiego Państwa Podziemnego, upowszechnienie wiedzy o Polakach walczących o niepodległość w czasie II wojny światowej.
Finał konkursu odbył się w dniu 15.04.2016 r. w rocznicę Aresztowania 16 Przywódców Polskiego Państwa Podziemnego 27/28.03.1945 r. oraz w piątą rocznicę posadzenia „Dębów Katyńskich” w Pruszkowie. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie na ul. Juliana Gomulińskiego. Dęby Pamięci na terenie szkoły, zostały poświęcone nadkomisarzowi Policji Państwowej Antoniemu Bąkowi, aspirantowi PP Stefanowi Kaliskiemu oraz majorowi rezerwy Wojska Polskiego Władysławowi Gomulińskiemu. Stały się również okazją do oddania hołdu pamięci wszystkim innym żołnierzom pochodzącym z naszego terenu, którzy zginęli w Katyniu i Twerze. W uroczystości uczestniczyły władze powiatu pruszkowskiego, miasta Pruszkowa, Piastowa, przedstawiciele IPN, policji i szkół z powiatu pruszkowskiego. W drugiej części wydarzenia odbyła się gala finałowa powiatowego konkursu historycznego dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.
Nasi uczniowie brali udział w 3 formach konkursowych:
Anna Witecka kl. II b zajęła II miejsce w powiecie w kategorii prezentacja multimedialna. Wykonała prezentację pt. „ Major Waldemar Kruszyński – Żołnierz Wyklęty „
Piotr Kocot kl. II b otrzymał wyróżnienie w kategorii wiersz – własna twórczość literacka pt. „Zapomniana krew”
Gerard Łapiński wykonał pracę plastyczną pt. „Walka z wrogiem zza mgły”.
W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w powiecie pruszkowskim. Uczniów do konkursu przygotowała Katarzyna Baczyńska wicedyrektor ZSO i nauczyciel historii.
(fot.ze strony: http://pruszkowskiesp.pl/2016/04/20/konkurs-odkrywamy-nasza-historie-rozstrzygniety)