Piknik Kawaleryjski „Ułani dzieciom”

dav

W dniu 26 maja 2018 pięciu uczniów klas mundurowych Liceum razem z wicedyrektor ds. Liceum wzięło udział w III Pikniku Kawaleryjskim „Ułani dzieciom” organizowanym przez Stowarzyszenie Kawalerii Ochotniczej im. 23 Pułku Ułanów Grodzieńskich w Ośrodku Stowarzyszenia Jeździeckiego „Szarża” w Popówku k. Nadarzyna.
Do pomocy w przeprowadzeniu zadań w czasie pikniku zaprosił nas p. Arkadiusz Łankowski dowódca Ułanów Grodzieńskich. Uczniowie Liceum brali udział w przygotowaniu pola maneżowego do przeprowadzenia pokazu ułanów, byli pozorantami w czasie samego pokazu umiejętności jeździeckich i wojskowych ułanów. Brali udział w konkurencjach strzeleckich m.in. w rzucaniu granatem. Dzielnie przetrwali ulewny deszcz i godnie reprezentowali nasze Liceum.
Sam piknik był ciekawym wydarzeniem, zaproszenie skierowane było dla całych rodzin, dzieci i młodzieży kochających konie i tradycje wojskowe. Trochę popsuła imprezę deszczowa pogoda, rekompensatą była gorąca grochówka i smaczne przekąski przygotowane przez współpracowników „Szarży”.
Katarzyna Baczyńska