Dzień Patrona

Tradycją naszego LO stało się obchodzenie Dnia Patrona w rocznicę śmierci Jarosława Iwaszkiewicza, który zmarł 2. marca 1980r.  Gośćmi uroczystości byli: Burmistrz Gminy Brwinów, Arkadiusz Kosiński, Stanisław Rumianek oraz Waldemar Kruszyński – zaprzyjaźnieni ze szkołą kombatanci, a także p. Dyrektor Małgorzata Zarzycka i nauczyciele z ZS nr 2 wraz z uczniami.

Dzień Patrona jest okazją do przypomnienia biografii pisarza – w tym roku prezentację przygotowali uczniowie klasy Ib, kładąc szczególny nacisk na okoliczności nadania szkole imienia Iwaszkiewicza. Okazją do sprawdzenia wiedzy o patronie był krótki quiz, w którym zwyciężyli reprezentanci klas IIB i IIIA.

Odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Międzyklasowego Turnieju Matematycznego, odbywającego się pod patronatem Burmistrza Gminy Brwinów, który jest także fundatorem nagród. Laureaci Konkursu: Paweł Nowak (IB), Kinga Sałek (IIIB), Stanisław Snizhko (IA). Najlepszą klasą biorącą udział w Turnieju okazała się IA.

Ogłoszone zostały także wyniki Konkursu Polonistycznego. Nagrody za najciekawsze opowiadania otrzymali ex aequo:

II miejsce – Małgorzata Goraj (II A) i Paulina Gładysz (II B).
III miejsce – Karolina Strębska (II A) i Mateusz Stegienko (I B)
IV miejsce – Angelika Zimmermann (I B)

Zwieńczeniem Dnia Patrona był finał Szkolnego Konkursu Historycznego, zorganizowanego przez nauczyciela historii, Krzysztofa Rytla, z udziałem trzech uczniów: Kamila Lipińskiego (I B), Kazimierza Maciejewskiego (III B) oraz Bartłomieja Jakowieckiego (III B), który został zwycięzcą zmagań.

Miłym akcentem tegorocznych obchodów Dnia Patrona był profesjonalnie przygotowany przez Radę Rodziców poczęstunek dla wszystkich obecnych.

Tradycją szkoły są odwiedziny Pani dyrektor Katarzyny Baczyńskiej wraz z uczniami z samorządu uczniowskiego na cmentarzu w Brwinowie i złożenie kwiatów na grobie Jarosława i Anny Iwaszkiewiczów.