BYLIŚMY NA POGRZEBIE

W sobotę, 30 marca 2019r. odbył się w Brwinowie pogrzeb Marii Iwaszkiewicz-Wojdowskiej (ur. 22 lutego 1924r., zm. 23 marca 2019r.), córki Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów. W uroczystościach pogrzebowych wzięła udział delegacja naszego Liceum, które nosi imię Jarosława Iwaszkiewicza. Szkołę reprezentowali: uczniowie w poczcie sztandarowym, p. dyr. Katarzyna Baczyńska i nauczyciele.
W pogrzebie wzięliśmy udział nie tylko ze względu na patrona Szkoły, ale przede wszystkim dla uczczenia pamięci Marii Iwaszkiewicz-Wojdowskiej, która utrzymywała kontakty z naszym Liceum – m. in. była gościem honorowym podczas obchodów 50-lecia Liceum.
Urodzona 22 lutego 1924r. osoba o wielu pasjach i dokonaniach. Z wykształcenia archeolog, od 1948 do 1952 roku pracowała w Wytwórni Filmów Dokumentalnych jako asystentka montażysty. W 1952 rozpoczęła pracę w SW „Czytelnik” jako redaktor, potem jako kierownik założonej przez siebie legendarnej już kawiarni (1957–65) i ponownie redaktor (1965–85).
Pani Maria została pochowana na cmentarzu w Brwinowie w kwaterze rodziny Iwaszkiewiczów i Lilpopów, obok grobu rodziców.