Zakończenie roku 2018/2019 – klasa III

26 kwietnia 2019r. uczniowie klasy III zakończyli naukę w Liceum. W części oficjalnej głos zabrały panie Dyrektor: Zofia Kowalczyk – dyr. ZSO oraz K. Baczyńska – z-ca dyr. ds. LO, podsumowując trzyletnią wspólna pracę i życząc powodzenia w dorosłym życiu. Uczniowie odebrali nagrody i świadectwa. W części II wychowawca bardzo osobiście i emocjonalnie omówił współpracę z wychowankami, a następnie wraz z pozostałymi nauczycielami pożegnał uczniów tradycyjnymi Jarosiami (specjalnymi, spersonalizowanymi dedykacjami), które w tym roku miały charakter historyczny ze względu na przedmiot, którego uczył wychowawca, p. Krzysztof Rytel.
Na zakończenie przedstawiciel klasy III, Jakub Barciński, złożył podziękowania w imieniu swoim i wszystkich uczniów.
Absolwentom życzymy powodzenia na maturze oraz takiego życia, w którym marzenia zamienią w cele i będą je realizować.

Słowo od uczniów klasy III

Nadeszła właśnie ta chwila. Przyszło nam się dzisiaj pożegnać. Dla nas, absolwentów jet to moment szczególny, bo kiedy w nowym roku szkolnym zadzwoni pierwszy dzwonek, nas już tutaj nie będzie : My sami, tacy mali / krok jeszcze przejdziem w mit (K. K. Baczyński).

Szanowna Dyrekcjo! Drodzy Nauczyciele! Koleżanki i Koledzy!
Za kilka dni matura, ale już dziś my zaczynamy kolejny etap swojego życia. I choć wiem, ze jeszcze nie raz w przyszłości będziemy wam dziękować, to dzisiaj chcę Wam, Nauczycielom podziękować w sposób szczególny w imieniu całej trzeciej klasy.
Żegnamy się dzisiaj w okolicznościach wyjątkowych dla wszystkich pracowników oświaty. Dla nas też są to trudne chwile, ponieważ nie możemy pożegnać się z młodszymi kolegami i wszystkimi nauczycielami. Niektórym z nas jest jeszcze trudniej, gdyż nie żegnamy się uroczyście ze sztandarem Liceum, nad którym sprawowaliśmy pieczę przez trzy lata naszej nauki.
Drodzy Nauczyciele – na koniec chcielibyśmy Wam przekazać myśl Bertolda Brechta:
Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał.

W mieniu klasy III – Jakub Barciński