Mundurowi na strzelnicy

1920490_843544435690439_5660560723878702058_nChcąc zostać wojskowym trzeba się uczyć wszystkiego, toteż jak na uczniów klasy mundurowej przystało, pojechaliśmy wraz w wychowawczynią, Elżbietą Baczewską, na wycieczkę edukacyjną na strzelnicę do Suchodół k. Tarczyna. Na miejscu dołączył do nas „nasz mistrz”, pan pułkownik Marek Roguski wraz we swoim kolegą – instruktorem strzelania. Każdy z nas miał możliwość postrzelania z rewolweru czy z KBKS-u. Na początku były to strzały próbne i okazało się, że całkiem nieźle sobie radzimy, chociaż niektórzy z nas mieli po raz pierwszy broń w ręce.
Przerwa na grochówkę pozwoliła nieco odpocząć i nabrać sił na strzelanie z broni długiej. Zanim to jednak nastąpiło, zorganizowaliśmy mini zawody. Dla trzech najlepszych zawodników była nagroda – możliwość oddania dziesięciu strzałów z Sig Sauera. Później uczyliśmy się strzelać z różnych postaw i do celów umieszczonych w różnych odległościach np. pozycja leżąca – 50m, pozycja klęcząca-25m.
Na zakończenie wycieczki podreperowaliśmy siły kiełbaskami pieczonymi na ognisku. Wycieczka była bardzo udana, atmosfera bardzo przyjazna. Mamy nadzieję na więcej takich wyjazdów – jak na klasę mundurową przystało.
Martyna Ryś, klasa Ia