Nasza szkoła wzięła w 2011 roku udział, w zbiórce żywności i artykułów codziennego użytku  „Gwiazdka 2011 Lwów” przeznaczonych dla Polaków ze Lwowa: osób starszych, kombatantów, oraz społecznych opiekunów cmentarza Orląt Lwowskich.
Inicjatorem akcji był pan Waldemar Kruszyński, mieszkający w Brwinowie prezes warszawskiego obwodu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Zaaranżował on współpracę ze szkołami z terenu gminy Brwinów, Warszawy i Wołomina i przy współudziale Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Łącznie w wyjeździe uczestniczyła grupa 31 uczniów, 13 wychowanków, 4 kombatantów i 2 harcerzy – medyków. Odbył się on w dniach 16-19 grudnia 2011 r. Po podliczeniu okazało się, że łączna ilość przywiezionych przez nas darów to 710zł, 1000€, 100 dolarów amerykańskich, 120 paczek z żywnością, 24 paczki z artykułami chemicznymi i medycznymi, oraz inne rzeczy takie jak książki, kalendarze, radio, torby do laptopów, oraz rzeczy osobiste. Podczas wyjazdu mieliśmy okazję zwiedzić Żółkiew, Lwów, wybraliśmy się na cmentarz orląt lwowskich, oraz cmentarz Łyczakowski, tam złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze na grobach tak znakomitych ludzi jak Maria Konopnicka, Gabrieli Zapolskiej, czy Władysława Bełzy. Najbardziej uroczystym momentem było spotkanie w Konsulacie RP we Lwowie, gdzie medalami „Pro Patria” zostali uhonorowani kombatanci Waldemar Kruszyński, Stanisław Rumianek, Jerzy Łazarczyk oraz ks. komandor Janusz Bąk. Uhonorowani tym samym medalem zostali lwowianie, którzy są żywym przykładem przywiązania do Ojczyzny, za którą walczyli w latach swojej młodości i o której pamięć i kulturę dbali przez dziesiątki lat, kiedy to Lwów znalazł się poza granicami Polski. Szczególnie wzruszające były krótkie wystąpienia 96-letniego Antoniego Furty oraz kombatanta i honorowego prezesa Polskiego Towarzystwa Opieki nad Grobami Wojskowymi 104-letniego Eugeniusza Cydzika. W Konsulacie RP odbyło się również spotkanie opłatkowe, na którym została przekazana część przywiezionych przez nas paczek. W drodze powrotnej obejrzeliśmy cerkwie Żółkiewskie, zobaczyliśmy pozostałości po rodowej siedzibie Żółkiewskich i Sobieskich, oraz przekazaliśmy resztę podarunków żyjącym tam Polakom.  Złożyliśmy również kwiaty przy grobowcu hetmana Żółkiewskiego, oraz podarowaliśmy datek opiekunom świątyni na jej utrzymanie.
Wróciliśmy, ale pozostało nam wspomnienie pięknego Lwowa i nowe przyjaźnie.
Na zakończenie w imieniu naszych uczniów, dyrekcji, jak i nauczycieli chciałabym serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy umożliwili nam ten wyjazd.

Paulina Wakuła kl.3b