Ogólnie w każdej nauce profesorowie starać się i dozierać powinni, aby ich uczniowie więcej na rozum i pojęcie, niźli na pamięć uczyli się – tak zalecała nauczycielom Komisja Edukacji Narodowej, która powstała 14 października 1773. Była to pierwsza na terenach Rzeczpospolitej, ale i w Europie instytucja o charakterze dzisiejszego ministerstwa oświaty.
13.10.2016r. w Liceum obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią, prof. Marią Sobieraj. Tradycyjnie tego dnia pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, które przyjęła p. dyr. Katarzyna Baczyńska. W części oficjalnej nie zabrakło życzeń dla nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów, które w imieniu młodzieży złożyła Dorota Wojciechowska – wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.
Nauczycielom dziękujemy za trud nauczania i kształtowania nas, za odpowiedzialność i rzetelną pracę, której efekty mierzy się nie tylko ocenami szkolnymi. Życzymy, aby Państwo mieli poczucie satysfakcji z niełatwej pracy, aby Państwa zdolności i pasje znalazły wdzięcznych odbiorców, którzy już teraz – albo po latach – docenią wysiłek, zachowają w pamięci i będą się na Was, Wasze słowa i przykłady powoływać jak na Nauczycieli przez wielkie N.
Wszystkim pracownikom administracyjnym dziękujemy za zaangażowanie i życzymy cierpliwości oraz poczucia wartości Państwa pracy.
Naszym kolegom i koleżankom życzymy poczucia dobrze spełnionego obowiązku, poczucia przynależności do tej konkretnej społeczności, osiągania sukcesów nie tylko na swoją miarę – sięgania wyżej i dalej. Realizacji marzeń.
Pani dyr. Katarzyna Baczyńska podziękowała nauczycielom i pracownikom Liceum za wysiłek i zaangażowanie. Życzyła wszystkim – dorosłym i młodzieży – sukcesów, osiągania zamierzonych celów i powodzenia zarówno w sferze zawodowej, szkolnej, jak i osobistej.
W części nieoficjalnej uczniowie klasy III b przedstawili krótki program, włączając do zabawy nauczycieli, a który brawurowo zakończyła Bogumiła Filipska, śpiewając piosenkę z repertuaru Czerwonych Gitar „Ciągle pada” .
Dorota Wojciechowska (II a) fot. Beata Wincenciak