W tegorocznej edycji Brwinowskiego Parnasu (18.11.2023) w Turnieju Jednego Wiersza wzięła udział uczennica kl. IIIa LO Nikola Kułakowska, której gratulujemy pasji pisarskiej i życzymy rozwoju talentu.

W składzie jury zasiadali: Danuta Barabasz – dyrektorka Biblioteki Publicznej im. W. Wernera w Brwinowie oraz Paweł Majcherczyk– pomysłodawca konkursu., były nauczyciel ZSO. Gościem specjalnym i członkiem jury był Janusz Drzewucki, krytyk literacki, poeta, dziennikarz, wieloletni redaktor działu poezji miesięcznika „Twórczość”.

W kuluarowej rozmowie Elżbiety Baczewskiej, polonistki w LO, z Januszem Drzewuckim krytyk wspomniał o swojej wizycie w naszym Liceum, podczas której aktorskich interpretacji wierszy Iwaszkiewicza dokonał Wojciech Siemion (sprawdziliśmy – w archiwum na stronie Liceum jest notatka, że Dzień Patrona Liceum z udziałem m. in. panów Drzewuckiego i Siemiona odbył się 14 marca 2008 r.).

VII edycja Brwinowskiego Parnasu za nami – uczestniczyliśmy w niej z poczuciem, że poezja wciąż ma się dobrze, a Nikola i inni adepci szukający swojego stylu poetyckiego mają przyszłość.

Fot. p. Zuzanna Sikorska https://biblioteka.brwinow.pl/dla-doroslych/wyniki-vii-brwinowskiego-parnasu